Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

WOJCIECH OLSZANKA/EAST NEWS

Szturm Bożego daru przebaczenia

Andrzej Horubała

„Dzienniczek” siostry Faustyny Kowalskiej to dzieło do długiej medytacji

Czytam w „Dużym Formacie”, dodatku „Gazety Wyborczej”, szyderstwo pisarza Krzysztofa Vargi z decyzji władz powiatu sandomierskiego o zmianie patrona szkoły w Klimontowie i dużo myśli rodzi mi się w głowie.

Ciekawe, za ile lat Krzysztof Varga będzie wstydził się swojego tekstu? Bo przecież to jednak wstyd atakować ludzi, którzy nie chcą, by szkole, w której uczą się ich dzieci, patronował Bruno Jasieński, piewca zbrodniczej ideologii, ideologii, która zmarnowała życie paru pokoleniom Polaków, każąc im egzystować w kłamstwie, strachu, niedostatku, tłumiąc talenty, niszcząc to, co szlachetne, a wywyższając podłość.

A pan Krzysztof Varga uznaje taki gest otrząśnięcia się z niewolniczych symboli za szaleństwo.  I pisze w „Gazecie Wyborczej” expressis verbis o „klimontowskim szaleństwie”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej