Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Waldemar Pawlak. PAP/Pawel Supernak

Elektroniczne gadżety u władzy

Wiktor Ferfecki

Pawlak używa tabletów, Kaczyński kupuje w Internecie książki, a Tusk dzwoni z podniszczonej Nokii

Terra PAD 1050 – tak nazywa się najnowszy elektroniczny gadżet wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z PSL. Ten tablet, czyli płaski, przenośny komputer z dotykowym ekranem, stworzyła lubelska firma ICom. Gdy tylko miał wejść na rynek, z producentem skontaktował się asystent wicepremiera i zapytał o możliwość przetestowania sprzętu. Egzemplarz trafił do polityka, który odwdzięczył się lubelskiej firmie, zachwalając w kwietniu urządzenie na jednej z konferencji prasowych.

To nie pierwszy tablet wicepremiera. Wcześniej pokazywał się z iPadem i Samsungiem Galaxy Tab. W porównaniu z Pawlakiem większość polskich polityków ma w tej dziedzinie zaległości. Prezes PiS Jarosław Kaczyński dostał co prawda iPada od znajomych, ale urządzenie odłożył na półkę. Z kolei premier Donald Tusk wciąż dzwoni ze starej Nokii.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej