Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Stąpając po cienkim lodzie

Aleksandra Fandrejewska

Wartość oszczędności Polaków nagle gwałtownie spadła, media rozpisują się o dotykającym nas teraz kryzysie. Czy panika jest słuszna?

Dla 20–letniej Gabrysi Grzeczkowskiej, studentki polonistyki, kryzys kojarzy się z czarnym czwartkiem na nowojorskiej giełdzie jesienią 1929 r. Panika, gwałtowne ubożenie i wielu ludzi bez pracy. I chociaż to, co dzieje się od kilku tygodni na światowych giełdach, nie przystaje do opowieści z lekcji historii, to wartość oszczędności Polaków ulokowanych na polskim rynku kapitałowym zmniejszyła się o ponad 24 mld zł. O tyle spadła wartość firm notowanych na parkiecie od początku sierpnia. Ale konsekwencje spowolnienia gospodarczego, którego spodziewa się coraz więcej ekonomistów, będą miały znaczenie nie tylko dla tych, którzy inwestują, oszczędzają czy spłacają kredyty, lecz dla wszystkich Polaków. Gospodarka światowa, a wraz nią i polska, tracą impet.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe