Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Zablokujcie mu tego Twittera

Wiktor Świetlik

No to po Asadzie. Syryjski satrapa nic sobie nie robił z pogróżek USA, Izraela i Unii Europejskiej, ale trafiła kosa na kamień. Asadowi dogryzł na Twitterze sam Radosław Sikorski słowami: „Panie Asad, zrezygnuj Pan, albo zobaczymy się w Hadze”. Panie Tusk, zablokuj Pan Sikorskiemu na komputerze w pracy dostęp do serwisów społecznościowych, bo inaczej wszyscy wylądujemy  w psychiatryku!   

Cezary Grabarczyk pozostał ministrem od dróg i kolei pomimo tego, że opozycja próbowała go odwołać. Kolejny sukces rządu Tuska!Jarosław Kaczyński nazwał wspomnianego Cezarego Grabarczyka „wyjątkowym nieudacznikiem”, z czym zresztą trudno się nie zgodzić. Ale taka opinia w ustach prezesa PiS brzmi zaskakująco łagodnie, niemal jak pochwała. Przecież można było powiedzieć, że Grabarczyk jest wyjątkowo zdemoralizowanym i wyrachowanym łotrem świadomie niszczącym polską kolej na zlecenie Ruskich. „Nieudacznik” to brzmi niemal pieszczotliwie. Łagodnieje nam prezes, czas na pana Antoniego.

PO i SLD planują duże zmiany w nieszczęśliwie uczciwym raporcie przewodniczącego komisji naciskowej. Z poprawek będzie pewnie wynikało, że winny nacisków był także Andrzej Czuma.  

Koledzy z „Gazety Wyborczej” wpadli na trop kolejnej potwornej afery z udziałem fanatycznych wyznawców Kościoła katolickiego. Pacjent w szpitalu zdjął krzyż ze ściany nad drzwiami w sali szpitalnej. Salowa z pielęgniarką krzyż z powrotem powiesiły i się z pacjentem pokłóciły. Od tego tylko krok do palenia czarownic na stosach.     

Kolejny imponujący transfer polityczny, a zarazem świadectwo, że bezrobocie wśród ludzi mediów często dosięga także sław. Znany dziennikarz muzyczny Robert Leszczyński będzie kandydował do Sejmu, gdyż – jak tłumaczył – „ma pistolet przy głowie”, a dalej coś bełkotliwie o Sierpniu ’80, Czerwcu ’89 i katastrofie smoleńskiej. Na szczęście Leszczyński startuje z list partii Palikota, więc nam nie grozi.

Trzeba przyznać, że PJN w swoim geniuszu przerasta nawet niektórych dawnych kolegów z PiS. Kandydatem partii w wyborach będzie Jarosław Kaczyński. Ale sprytne! Co za pomysł! W pięty im pójdzie, bo tego jeszcze nikt w Polsce nie wymyślił!

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu