Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Doktor Rynek zaczął leczyć

Piotr Gabryel

Wolny rynek zmusi polityków do uzdrowienia finansów publicznych

Co powiedzielibyśmy o człowieku, który pozwalałby sobie i swojej rodzinie przez dziesiątki lat z rzędu wydawać więcej niż zarabia i regularnie powiększać swoje zadłużenie? Powiedzielibyśmy, że jest nierozważny i źle skończy.

A co mówimy (to znaczy: co mówi wielu z nas, może nawet większość obywateli, w tym polityków) o państwie, które przez wiele lat z rzędu (właściwie od zawsze, kiedy sięgniemy pamięcią) wydaje więcej niż wpływa do jego kasy i regularnie powiększa swoje zadłużenie? Ano mówimy, że dobrze wypełnia swoje powinności wobec obywateli, nieprawdaż?

A to wierutna bzdura, podobnie jak wierutną bzdurą byłoby, gdybyśmy chwalili owego człowieka pozwalającego swym bliskim na ustawiczne powiększanie długu. Państwo też nie powinno się zapożyczać, a w każdym razie – zapożyczać ponad miarę, czyli ponad możliwości zwrócenia przez siebie zaciągniętych kredytów. W przeciwnym wypadku stanie się z nim to, co już dzieje się na przykład z Grecją, a co za chwilę może się stać udziałem Hiszpanii, Portugalii, Irlandii i Włoch.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?