Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

MICHAL KARNOWSKI, KRZYSZTOF RYBINSKI, JACEK KARNOWSKI. FOT. DAREK GOLIK/FOTORZEPA

Nadchodzi nowy wielki kryzys

Z profesorem Krzysztofem Rybińskim, ekonomistą, informatykiem, byłym wiceprezesem Narodowego Banku Polskiego, teraz także kandydatem na senator

rozmawiali Jacek i Michał Karnowscy

W ostatnim 20-leciu mieliśmy kilkanaście rządów. Który rządził w obszarze pana interesującym najbardziej, a więc w odniesieniu do finansów i gospodarki najlepiej?

Jeśli chodzi o umiejętność stabilizowania sytuacji w trudnym czasie, najlepiej sobie poradziła ekipa Mazowieckiego. Ale z kolei najlepsze propozycje głębokich reform strukturalnych przedstawił ostatni wielki reformator polskiej gospodarki prof. Jerzy Hausner. Niestety, Leszek Miller i inni nie dali na proponowane zmiany zgody. Gdyby wtedy je przeprowadzono, dziś bylibyśmy w innej, o wiele lepszej sytuacji. Także to jest wielowymiarowe. Jedno jest bezsprzeczne: najgorszym ministrem finansów ostatniego 20-lecia jest obecny – Jacek Rostowski.

Najgorszym? A zielona wyspa? Wzrost gospodarczy?

Tak, najgorszym. Bo nikt nie miał takich szans jak on, nie miał tylu unijnych pieniędzy i stabilnego zaplecza politycznego. A Rostowski, posiadając to wszystko, prowadzi politykę oszukiwania ludzi i chowania długów pod dywan. Jeśli jeszcze jeden taki minister finansów nam się kiedyś trafi, to zostaniemy bankrutem.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy