Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

21.01.2011 WARSZAWA. NZ OD LEWEJ ROBERT MAZUREK I IGOR ZALEWSKI, DZIENNIKARZE. FOT. DAREK GOLIK/FOTORZEPA *** ZDJECIE POCHODZI Z ZASOBOW AGENCJI FOTOGRAFICZNEJ "FOTORZEPA". PROSIMY O DOPISANIE ZRODLA "FOTORZEPA" OBOK NAZWISKA AUTORA OPUBLIKOWANEGO ZDJECIA

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego nr 29

Z życia koalicji

Spokoju osobiście pilnuje Jarosław Kaczyński. Największy kłopot będzie miał oczywiście z samym sobą. Bezruch jest sprzeczny z jego naturą. Więc w końcu kogoś wyrzuci, powiesi albo chociaż poniży. Pytanie kogo? Bójcie się, pisiorki.

Bardzo nas ucieszyło, że PiS idzie do wyborów w porozumieniu z organizacjami patriotycznymi. Szczególnie radosny jest sojusz z Ruchem Odbudowy Polski, niegdysiejszą partią Jana Olszewskiego i Jacka Kurskiego (Chyba zanim przeszedł do LPR?). Szkoda, że wśród aliantów PiS nie ma Ruchu dla Rzeczypospolitej – jeszcze wcześniejszej partii Olszewskiego. Hop, hop! RdR-ze! Gdzieś ty?!

Są za to Solidarni 2010. Jakoś wyjątkowo nas korci, żeby sobie z Solidarnych podworować, bo w „Uważam Rze” byłaby to niezła perwersja. Niestety, nie mamy pewności, czy w Solidarnych 2010 jest ktoś oprócz Jana Pospieszalskiego, a nad jednym samotnym facetem nie chcemy się znęcać.

Skądinąd to ciekawe, że istnieje aż 30 organizacji patriotycznych, które wcześniej nie były w PiS ani z nim nie współpracowały. Jak dla nas to wystarczający powód, żeby nad ich patriotyzmem postawić wielki znak zapytania.

Ruch Poparcia Palikota rośnie w siłę. Cwany Janusz wykorzystał zawirowania na listach SLD i zaprosił na swoje listy gejów, lesbijki oraz feministki. W tej sytuacji słynny plastikowy fallus może być zagrożony. Na listę RPP trafił Robert, Leszczyński, jedyny juror z „Idola”, który nie zrobił kariery. Leszczyński jest już prawdziwym specjalistą od nieodnoszenia sukcesów. Z tej perspektywy patrząc na jego związek z Palikotem, to krok we właściwym kierunku.

Acz pozwalamy sobie zauważyć pewien brak logiki w wywodach Roberta. Otóż Leszczyński powtarza starą śpiewkę, że robi coś, bo zmusza go do tego PiS. W tym wypadku PiS przystawił mu pistolet do głowy, więc startuje, żeby odebrać brunatnym broń. Robert, pomyśl – tak naprawdę działasz na korzyść PiS, bo Ruch  Palikota odbierze głosy PO, a i tak się nie dostanie do Sejmu? Jarzysz? Jeśli nie, to nie rób już sobie więcej dziur w mózgu.

Pod domem posła Marka Wikińskiego, który był tak grzeczny wobec Roberta Biedronia, że aż mógł zostać „obiektem adoracji z jego strony”, antyhomofobiczny happening urządzili dziarscy chłopcy od Palikota. Wikińskiemu akcja skojarzyła się z faszyzmem. Ponieważ wszystko działo się w Radomiu, większa niż zwykle dawka absurdu jest jakoś zrozumiała.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość