Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Czesi zgubili rubaszność

Markéta Pilátová,  Żółte oczy prowadzą do domu, Good Books

Pod nieco pretensjonalnym tytułem kryje się zadziwiająco dojrzała (jak na debiut) powieść. Markéta Pilátová udowadnia, że postrzeganie czeskiej literatury wyłącznie przez pryzmat legendarnej już rubaszności trzeba dziś odłożyć do lamusa. Pilátová – jedna z wyrazistszych przedstawicielek młodego pokolenia czeskiej prozy – stawia przede wszystkim na złożoność psychologicznych obserwacji, o czym przekonuje jej debiut.

Zderzając dwie kultury i dwa pokolenia, czeska autorka opowiada pozornie prostą historię o emigracyjnym wykorzenieniu i o poszukiwaniu własnego miejsca w świecie. I o tajemnicach przeszłości, które nieustannie dają o sobie znać.

—mr

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe