Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Pan premier Grabarczyk

Wiktor Świetlik

Donald Tusk zaprasza opozycję do debat. A gdy tylko opozycja w czasie debat się krytycznie wypowie, to się ją poda do sądu albo wyśle do czubków na badania. Jak to mawiano kiedyś, my mamy w Polsce wolność wypowiedzi, tylko nie mamy wolności po wypowiedzi.

Uczciwy facet w polityce to gorsze niż kleszcz w uchu. Ileż teraz roboty, żeby odkręcić raport Czumy?! Nie było więc „nacisków”, ale „presja” była. Platforma powinna się mimo wszystko cieszyć z jednego – że nie zrobiła nieopacznie Czumy szefem komisji hazardowej. Bo kto wie – może teraz premier rządu orędzia do narodu wygłaszałby z aresztu śledczego?Rząd – doniosła prasa w tym tygodniu – ma ambitny plan: zinformatyzować administrację w ciągu następnych pięciu lat. Plan musi być dobry, bo cztery lata temu też rząd miał taki.

W  PiS długo nie było wiadomo, gdzie kto będzie na listach. Zgodnie ze starą PiS-owską tradycją prezes – aby podkomendni wiedzieli, kto rządzi – zwlekał z ogłoszeniem ostatecznych decyzji, z rozkoszą patrząc, jak towarzystwo błagalnie pełza u jego stóp. A może tak w ogóle listy ogłosić już po wyborach?

Na prawicy doszło do poważnej koalicji. Na zasadach partnerskich do PiS dołącza 20 prężnych organizacji. Jeśli LPR i Samoobrona były przystawkami, to w tym przypadku mamy do czynienia z talerzykiem orzeszków ziemnych. Aczkolwiek 20 orzeszków trudniej połknąć naraz i mogą przynajmniej wywołać chwilową niestrawność.

Atakują mnie, niszczą jak nikogo, chcą złożyć do politycznego grobu – tak mówił do swoich Grzegorz Napieralski. Najwyraźniej szef SLD zatrudnił PiS-owskich szkoleniowców.

Jarosław Kaczyński z PJN ogłasza wszem i wobec, że reprezentuje tylko siebie, a przyczyną jego startu nie jest wyłącznie to, że ma tak samo na imię i na nazwisko jak ktoś inny. Problem w tym, że to tamten Kaczyński z PiS się pod niego podszywa.

Nikt po wyborach nie może być pewnym stanowiska oprócz pana premiera – stwierdził pewien zwycięstwa Paweł Graś. Pana premiera Grabarczyka?

Zła wiadomość dla Polski i świata. Ze startu w wyborach wycofało się Stronnictwo Demokratyczne Pawła Piskorskiego. Dziwne, bo zwycięstwo mieli w kieszeni.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe