Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

fot Michal Fludra / REPORTER

Spadochroniarz na „jedynce”

Piotr Gursztyn

Walka między konkurentami z tej samej listy wyborczej jest nieraz bardziej zajadła niż między partiami

Nieprzyjemne zdziwienie odczuł poseł PO Maciej Orzechowski, gdy przeczytał newsa na swój temat w jednej z lokalnych gazet w swoim okręgu. Pismo donosiło, że znany w regionie poseł nie będzie startował z rodzinnego Krotoszyna, ale z innego okręgu wyborczego.

Zdziwienie wynikało tylko z tego, że gazeta nie zapytała o to Orzechowskiego. Bo sam fakt pojawienia się newsa nie był dziwny. Zaczęła się kampania wyborcza i był to znak, że to początek wojny między konkurentami. Nie między partiami, ale rywalami z tej samej listy wyborczej.

– Kluczem do sukcesu wyborczego jest być znanym na swoim terenie. Nawet nie z działalności politycznej, co społecznej i zawodowej – ostrożnie komentuje tę przygodę Orzechowski. A sprawa jest prosta: poseł jest cenionym w Krotoszynie lekarzem położnikiem, wcześniej był radnym. Więc ktoś próbował pozbawić go atutu bycia znanym we własnym sąsiedztwie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej