Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Nie dla dresiarza

r.mazurek@uwazamrze.pl

O winach z Biedronki krążą legendy, że świetne, że za 30 zł można mieć najlepsze na świecie barolo, że zaopatrują się tu koneserzy. Hm, powiedzmy więc sobie od razu, że w tych klechdach jest tyle samo prawdy, ile w opowieściach z mego dzieciństwa o czarnej wołdze porywającej dzieci.

To powiedziawszy, możemy z gotówką w kieszeni (zapomnijcie o swych platynowych kartach, w Biedronce cash is the king) ruszyć na poszukiwania. Jeśli mamy szczęście, trafimy na jakąś wyprzedaż, „miesiąc włoski” etc. Jeśli nie, musimy zadowolić się stałą ofertą, w większości co najwyżej akceptowalną. W ciemno można tam wybierać tylko wina z biedronkowego matecznika, Portugalii. To ten kraj oferuje najlepszy dziś  w Europie stosunek ceny do jakości. W naszym dyskoncie wypatrzyłem dwie butelki – czerwone Praca Velha Garrafeira 2007 oraz białą Gadivę.Zwłaszcza ta ostatnia zasługuje na kilka słów uwagi. Lavradores de Feitoria to leżąca sto kilometrów na zachód od Porto w jednym z najbardziej cenionych portugalskich regionów, Douro, spółdzielnia zrzeszająca kilkunastu producentów. Rękojmią jakości niech będzie nazwisko Dirka Niepoorta angażującego w to przedsięwzięcie renomę swej rodziny.

I naprawdę jest co pić. Mocno owocowy aromat może zwieść – to nie jest kolejne z delikatnych, bezsmakowych, wręcz letnich winek. Leciutko przydymione, maślane smaki plus suszone owoce pozwalają nie tylko cieszyć się tym winem ot tak, ale i podawać je do ryb czy niektórych makaronów.

Może i Biedronka to, jak zauważył prezes, sklep dla najbiedniejszych, ale to wino im się naprawdę udało.

Gadiva Branco 2010
Biedronka, cena 19,99 zł

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?