Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Układanka dla dorosłych

Krzysztof Feusette

Członkowie komisji Czumy dowodzą, że „układ” jednak istnieje

Polska jednak w budowie, a nie w bałaganie – orzeka jedna z dziennikarek TVN24 po tym, jak sąd nakazał PiS przeprosić PO. Przypomnijmy, że PiS zakwestionował 99 nowych inwestycji, którymi chwali się PO, twierdząc, że politycy PO nie mieli udziału w ich powstawaniu.

PO znalazła 4 (słownie: cztery) inwestycje dowodzące, że PiS kłamie. Sąd dokumenty uznał, ale ponieważ od samego początku Platforma gubiła się w zeznaniach, stanęło na tym, że pozew PO wykazuje kłamliwość opinii PiS nie w kwestii czterech inwestycji, ale tego, że „nic się w kraju nie zmieniło”.

To jednak smutne, że zwyczajne opisanie faktów wymaga dziś aż pięciu zdań, bo z tyloma bzdurami, wrzutkami i propagandowymi bujdami człowiek ma codziennie do czynienia. Jarosław Kaczyński, chcąc zamazać niewielką, ale jednak „ściemę” swojego sztabu, kieruje uwagę opinii publicznej na całe sądownictwo po 1989 r.

Mówi, że potrzebne jest pozbycie się z wymiaru sprawiedliwości wszelkich pozostałości po komunizmie, bo dopiero wtedy będzie można mówić o Polsce jako „państwie prawa”. Trudno się nie zgodzić, ale trudno też liczyć, że prorządowe media podejmą temat. Na telewizyjnym pasku wyświetlana jest więc opinia sztabowców PO, że Kaczyński podważa demokrację. Tyle relacji z pierwszego planu. Teraz zajrzyjmy za kulisy tej szokopery. Tu wesoła, rządowo-eseldowska gromadka kończy demolować raport Andrzeja Czumy. Przyznał on niedawno, że nie tylko nie było nacisków za rządu PiS, ale i działaczka PO, Beata Sawicka, znajoma minister Ewy Kopacz, i bez pomocy agenta Tomka lgnęła do szemranych strumieni.

Koalicja „PO – Lewa” dokonuje jednak poprawek, by dopasować rzeczywistość do dawnych wypowiedzi władz PO i lewicy. Tak do raportu trafia sformułowanie o tym, że za PiS „wywierano presję polityczną, by prowadzić walkę z układem”. I tu dopiero szczęka, jak kurtyna, opada. Bo albo Kaczyński, a wraz z nim naprawiacze raportu nadają się do psychiatry, albo „układ”, wbrew grupom trzymającym kamery, istnieje. W obu przypadkach poprawki do raportu Czumy muszą budzić niepokój.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy