Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Polowanie na opozycję

Paweł Lisicki

Pierwsza i najważniejsza jak do tej pory w Polsce sejmowa komisja śledcza powstała, by bezstronnie zbadać aferę Rywina. To dzięki jej działalności dominującymi partiami stały się PiS i PO. To przede wszystkim Platforma wspominała wówczas o szacunku do państwa i jego demokratycznych instytucji. Mówiła też o tym wielokrotnie w czasie, gdy znajdowała się w opozycji w latach 2005–2007.

Dziś, po tym jak komisja Andrzeja Czumy wbrew zdrowemu rozsądkowi, wbrew fak-tom i własnemu przewodniczącemu przyjęła raport, zgodnie z którym PiS wywierał polityczną presję na działania prokuratury i służb, śmiało można powiedzieć, że dla pognębienia przeciwników i obrony swoich interesów Platforma doprowadziła do kompletnej degradacji sejmowych komisji śledczych. Stały się one narzędziem zemsty politycznej. Służą nie szukaniu winnych, ale przypisywaniu winy niewygodnym konkurentom.

To Platforma rękami Mirosława Sekuły potrafiła ukręcić łeb aferze hazardowej. To jej politycy wsparli Ryszarda Kalisza, który z samobójstwa Barbary Blidy uczynił niemal polityczne morderstwo. Decyzja komisji Czumy to tylko zwieńczenie procesu upadku komisji śledczych. O jedną instytucję jest w Polsce mniej.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO