Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Najdłuższa walka Kwaśniewskiego

Wiktor Świetlik

Michał Boni ogłosił z dumą, że rząd PO pomaga wszystkim, ale najbiedniejszym w szczególności. To akurat prawda, weźmy takiego Arłukowicza: był w SLD biedny, to mu pomogli.

Cezary Grabarczyk miał usłyszeć od Tuska zakaz pokazywania się w kampanii wyborczej, co ma być sposobem na wyborczą wygraną PO. Za cztery lata zapewne, aby PO wygrała, ministrowie będą musieli poprosić Tuska, by się nie pokazywał.

Generał Waldemar Skrzypczak – dzielny krytyk sposobu organizowania naszej misji w Afganistanie – powraca. Ma zostać doradcą ministra obrony narodowej. Istnieją trzy wersje dalszego rozwoju wydarzeń. Pierwsza, optymistyczna – Skrzypczak zmieni MON. Druga, pesymistyczna, że MON zmieni Skrzypczaka. Trzecia najbardziej realistyczna, że za pół roku Skrzypczak z hukiem odejdzie, udzielając przy tym rozlicznych wywiadów.Drogi jest prezes, droga cała partia, ale najdroższy jest Zbigniew Ziobro. Najpierw poszła informacja, że luksus oglądania europosła w Londynie będzie kosztował 100 funtów. Potem sam Ziobro zdementował to i – jak przystało na obrońcę wolności słowa – zagroził kolejnym dziennikarzom procesami, a od czasu do czasu lubi je wytaczać. Nie ma co się jednak skarżyć – takiemu skarbowi narodowemu warto płacić odszkodowania.

Kierowcę Jarosława Kaczyńskiego przyłapano, gdy wioząc szefa, wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Prezes PiS tego nie komentował, więc zrobię to za niego: „Jest rzeczą oczywistą, że linia ta akurat w tym miejscu nie znalazła się przypadkowo!”.

Znowu odchudzony Aleksander Kwaśniewski w wyborach do parlamentu miał wspierać SLD. Jak to on, wsparł skłóconego z władzami partii Wojciecha Olejniczaka. Ale trzeba przyznać, że były prezydent długo się zmaga z pokusami, by otwarcie poprzeć Platformę, czego domaga się kulturalne środowisko. I to się chwali. Zresztą monopartie są fajne tylko wtedy,
gdy się samemu nimi kieruje.

Według kolejnego badania ponad 50 proc. Polaków uważa, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku. Na szczęście mamy pałac optymizmu, jakim jest Główny Urząd Statystyczny, któremu na miesiąc przed wyborami bezrobocie zmalało, a produkt krajowy zaczął rosnąć. Po 9 października co najwyżej zostanie ogłoszona drobna korekta tych wyników.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy