Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

East-News-Robert-Daly

Żeby nie bolało

Krzysztof Urbański

Leczenie próchnicy bez borowania, bólu i stresu? Brytyjscy naukowcy stworzyli preparat, który odbuduje chore zęby

Specjaliści z Uniwersytetu Leeds twierdzą, że ich preparat będzie skuteczny przy zwalczaniu niezbyt zaawansowanej próchnicy.

Płyn na bazie peptydu zastąpi ingerencję wiertła dentystycznego, którego tak bardzo się obawiamy. Preparat uruchomi proces regeneracji i sprawi, że po jakimś czasie ząb będzie jak nowy.

– Choć brzmi to zbyt pięknie, aby nie wzbudzać podejrzeń, że to nie może być prawda, nasz środek pomaga się regenerować tkance kostnej zęba. To metoda całkowicie naturalna, bez jakiejkolwiek inwazji chirurgicznej. Jest również bezbolesna – mówi prof. Jennifer Kirkham z Dental Institute Uniwersytetu Leeds kierująca zespołem, który opracował tę rewolucyjną metodę leczenia chorych zębów.

Winne odżywianie


Choć próchnica towarzyszy ludzkości od zarania dziejów i występuje pod każdą szerokością geograficzną, jest chorobą, na którą człowiek w XXI w. cierpi o wiele częściej niż dawniej. W Polsce jest powszechna. Dentyści biją na alarm.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO