Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Dbajmy o piłkarzy i działaczy

Ryszard Makowski

Ktoś, kto chce widzieć w sporcie spełnienie helleńskich ideałów, może się tylko nabawić choroby nerwowej

Do sportu trzeba podchodzić na luzie. Szczególnie do rodzimej piłki nożnej. Ostatnie wydarzenia każą jednak bić na alarm. Pozbawiona rozmachu organizacja PZPN i klubów doprowadza do groteskowych sytuacji. Niedopuszczalne jest, by sekretarz generalny PZPN był narażony na podróżowanie samolotami rejsowymi, z których to każdy, kto zechce, może go wyprosić pod byle pretekstem.

Na przykład tendencyjnie ktoś uzna, że znany działacz nie pasuje do reszty klienteli linii lotniczej swoim stanem trzeźwości. A nie wszyscy wszędzie pasują. I co z tego? Jedzie facet autostradą i słyszy w radiu komunikat: „Uwaga, jeden wariat jedzie pod prąd!”. I facet do siebie mruczy: „Jeden? Wszyscy jadą pod prąd”.To, że inni mają fanaberię latać bez dopingu, nie znaczy, że tak ważna persona musi się wzorować na szarym tłumie. PZPN powinien na to zareagować. Są teraz do kupienia samoloty, po specjalnym pułku, który raptem okazał się niespecjalny. Nabyć maszynę, by działacz mógł sobie spokojnie podróżować, nawet w stanie kompletnej nieważkości. A nie być obiektem niewybrednych zaczepek brukowców.

Tak samo kierownictwo Legii też się nie popisało. Mówi się wręcz o „aferze burdelowej”. To skandal, żeby jeden z czołowych klubów naszej ligi zupełnie nie dbał o drogocennych zawodników! Ci wracają po nocy z Moskwy, gdzie dokonali cudu, pokonując miejscowego (dla nas szczęśliwie jeszcze zamiejscowego) Spartaka, i muszą na własną rękę szukać agencji towarzyskiej celem odnowy biologicznej. Potem cyknie ich jakiś złośliwy paparazzi i cała Polska ogląda bohaterów reklamujących rano wille w Wilanowie. Klub musi być dla zawodnika domem. Nie można otworzyć na tak nowoczesnym obiekcie jak Stadion Wojska Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, znanego też jako Pepsi Arena, specjalistycznego „gabinetu odnowy”?

Teraz zarząd Legii zbada okoliczności pomeczowej eskapady zawodników. Pewnie jednym z pierwszych pytań do „przyłapanych” birbantów będzie: „Po co tam poszliście?”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy