Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Ciężar premiera

Dorota Gawryluk

Wolne tempo budowy autostrad chroni nasz kraj przed bankructwem

Wbrew pozorom to nie będzie tekst o Cezarym Grabarczyku ani o stanie polskich dróg czy kolei. Jaki sens ma wytykanie ministrowi infrastruktury niekompetencji i co z tego, że zarzuci mu się po raz kolejny, iż zamiast fachowców zatrudnia znajomych i członków rodziny, którzy – jak się okazuje – na odcinku drogowym nie są dla niego podporą.

Kolejne wnioski o votum nieufności już żadnego sensu nie mają, nikt się nimi nie przejmuje – ani premier, ani nawet wyborcy. I już bez względu na to, kto będzie rządził i kto będzie ministrem dróg – czy to będzie Rafał, Marek, czy Cezary, drogi w Polsce szybko nie powstaną. Premier wyjaśnił wszystko po swojemu i nakazał się tego trzymać.

Czy Grabarczyk mógłby być lepszy? Jasne, że tak – mówił premier. Ale kto by nie mógł? Każdy człowiek może być doskonalszy. Czyż to nie jest genialne wytłumaczenie? Przecież trudno z tą tezą się nie zgodzić. Premier celuje w tego typu stwierdzeniach, po których opadają wszelkie argumenty. Moje ulubione to „spokojnie, biorę to na siebie”. Premier odpowiada tak zawsze, kiedy zostanie przyparty do muru, kiedy wydaje się, że nic go nie uratuje przed gniewem ludu. I tak wziął na siebie skutki przejęcia przez ZUS środków z OFE, kiedy padało trudne pytanie, kto nam zagwarantuje, że te pieniądze zostaną przez państwo oddane emerytom za 30 lat. Premier wziął na siebie niemal cztery lata fatalnego kierowania MON przez byłego już ministra Bogdana Klicha.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE