Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

O nazistach i Polkach, którzy chcą Niemca aż nadto

Krzysztof Masłoń

Kupując w PRL płaszcz, jesionkę czy kurtkę, jednego można było być pewnym: że choćby nawet odzienie uszyte było przyzwoicie, to i tak zapięcie nadawało się do natychmiastowej wymiany. Zamek zwany błyskawicznym błyskawicznie się zacinał, guziki były obrzydliwe, a do dziurek nijak nie pasowały, bo przyszywano je nie tam, gdzie trzeba.

Od dłuższego już czasu czytając współczesne powieści popularne, odnoszę wrażenie, że obcuję z podobną produkcją dystrybuowaną w placówkach MHD (Miejskiego Handlu Detalicznego). Jeśli np. gdzieś do 20. strony pojawia się antypatyczny starzec, możemy być pewni, że w najlepszym razie jest to hitlerowski pogrobowiec, a w najgorszym – nazistowski zbrodniarz. Ci ostatni szczególnie ochoczo harcują po kryminałach skandynawskich, ale podobne kreatury spotyka się również w książkach polskich autorów, jak w „Detektywie i pannach” Magdaleny Lewańskiej. Po części pisarkę tłumaczy fakt, że od lat mieszka w Niemczech.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy