Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Laureat w kategorii "Najpopularniejszy aktor telewizyjny 2006" - Borys Szyc Fot. Micha Warda/Fotorzepa

Ten zadziorny Borys

Jolanta Gajda-Zadworna

Wyrazisty, dynamiczny i ekspresyjny, oddający bohaterowi całego siebie. Tak od początku, jako aktor, był postrzegany

Najbardziej rozchwytywany i rozpoznawalny dziś polski aktor, Borys Szyc, 4 września skończył 33 lata. Za trzy tygodnie odbędzie się premiera 33. fabularnego filmu, w którym zagrał. Zwycięskiej, także na ekranie – „1920. Bitwy Warszawskiej”.

Nie wdając się w numerologiczne niuanse, trudno byłoby sobie życzyć lepszego prezentu na przełomowe urodziny. I zarazem podsumowania pierwszej zawodowej dekady. Bo choć nie sposób wyobrazić sobie teraz teatru i kina bez Borysa Szyca, aktor ten pojawił się na ekranie i scenie raptem dziesięć lat temu. I wykorzystał czas maksymalnie.

Wejście Szyca

W „Przedwiośniu” Filipa Bajona swoją drugoplanową rolą „kradł” kolegom wszystkie wspólne sceny. W tym samym czasie dostał nagrodę za kreację Płatonowa w dyplomowym spektaklu warszawskiej Akademii Teatralnej. Debiutancki Bucefał w „Bambini di Praga”, na deskach Teatru Współczesnego, przyniósł mu pierwszego Feliksa. Oba spektakle wyreżyserowała Agnieszka Glińska.

– Utalentowany, pewny siebie, chwilami bezczelny. Od początku wiedział, czego chce – tak wspominają go koledzy z roku.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?