Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

REUTERS/Damir Sagolj

Kościół nie czeka na objawienia

Ewa K. Czaczkowska

Wizje miała zbuntowana przełożona betanek w Kazimierzu Dolnym. Na objawienia prywatne powołuje się też ks. Piotr Natanek. Dlaczego objawienia mogą być niebezpieczne?

W ciągu zaledwie kilku lat to już drugie podobne wydarzenie, które wstrząsa Kościołem w Polsce. Są one zbliżone, bo u ich podstaw leżą prywatne objawienia. Na swoje wizje powoływała się przełożona betanek Jadwiga Ligocka, co doprowadziło do wydalenia z zakonu kilkudziesięciu wspierających ją zakonnic. Matka Ligocka już nie żyje, ale siostry, które wziął pod swoje skrzydła jeden z biskupów, mieszkają razem.

Ksiądz Piotr Natanek z Grzechyni też powołuje się na prywatne objawienia. Niedawno ogłosił, że „ma” telefon do nieba i bezpośrednie połączenie z Jezusem. Księdza Natanka wspiera wizjonerka – 33-letnia Agnieszka spod Opola, która zamieszkała w pustelni. W prywatnych objawieniach Jezus ma ich upewniać o słuszności obranej drogi i całego ruchu Rycerstwa Jezusa Chrystusa Króla, który założył ks. Natanek. Jego celem jest intronizacja Chrystusa na Króla Polski i Wszechświata, wbrew opinii swego biskupa i episkopatu, a zgodnie – co podkreśla ks. Natanek – z objawieniami Rozalii Celakówny, zmarłej w Krakowie w czasie ostatniej wojny. Kościół do tej pory nie uznał prawdziwości objawień Celakówny, choć to, że toczy się jej proces beatyfikacyjny, oznacza, iż w jej pismach nie znaleziono niczego przeciwko wierze i moralności. Problemem pozostaje jednak interpretacja jej wizji.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE