Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Christine Schneider/Corbis

Jak ze snu

Marek Pyza

W każdej redakcji przy towarzyszącej porannemu planowaniu burzy mózgów pojawiają się tematy, których nie można przemilczeć. Nie można?

Kto stanie przed kamerami, kogo warto dziś zaprosić do studia. Czy można wykreować jakiś news, który zdominuje  informacyjne programy wszystkich stacji. Rano zapadają najważniejsze decyzje.

Poniedziałek


W dniu ukazania się w „Uważam Rze” wywiadu z prof. Krzysztofem Rybińskim Tomasz Lis gości premiera Donalda Tuska. Szef rządu przychodzi tylko tam, gdzie będzie mu wygodnie i bezpiecznie. Czasem jednak zdarzy mu się wejść na minę. Prowadzący, jak przystało na dwukrotnego zdobywcę prestiżowego tytułu Dziennikarza Roku, jest dociekliwy i bezkompromisowy:

Lis: – Panie premierze, czym wytłumaczy pan, że żona szanowanego ekonomisty, byłego wiceprezesa NBP, jest szykanowana w pracy i grozi się jej wyrzuceniem na bruk, jeśli mąż nie przestanie krytykować rządu?

Premier: – Dziwię się, że zaczynamy rozmowę od wynurzeń człowieka, który na bezustannej krytyce mojego rządu próbuje zaistnieć w polityce. Nie dziwi mnie natomiast, że ukazały się one w piśmie, które w każdym numerze dezawuuje tę wielką pracę, którą od czterech lat – nie zawsze perfekcyjnie, ale zawsze z pełnym zaangażowaniem – wykonujemy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Wojciech Romański

W smoczym kręgu