Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Zielono w TVP1

Kamila Baranowska

Platforma jest partią najczęściej pojawiającą się w Dwójce, TVP Info i większości ośrodków regionalnych. W Jedynce niespodziewanie prym wiedzie PSL, które o włos wygrywa z Platformą. Tak wynika z najnowszych wewnętrznych badań telewizji. Obejmują one emisję programów w dniach 1 – 21 sierpnia.

PSL jest partią, która najczęściej występowała w sierpniu w programach publicystycznych Jedynki (do których zaliczane są także programy rolne) – łącznie ludowcy wystąpili tam aż 24 razy. Dla porównania, politycy PO mieli tylko sześć wystąpień, PiS – dziewięć, a SLD – pięć. Łącznie w pierwszych trzech tygodniach sierpnia TVP1 poświęciła ludowcom 40 minut 33 sekundy, a Platformie o 11 sekund mniej. Reszta partii została daleko w tyle (PiS – 30 minut, a SLD – 15).

Wyniki badań zaskakują, bo do niedawna uważano, że bastionem ludowców jest TVP Info. – Wszyscy grzmieli, że z naszej anteny robi się Agro Info, że lansujemy PSL. Więc zaczęto się trochę pilnować – opowiada pracownik TVP Info.

Choć wybory coraz bliżej, to wszystkie partie w sierpniu pokazywano rzadziej niż w lipcu. W lipcu PO była bowiem obecna w TVP aż 28 godzin, czyli więcej niż reszta partii razem wzięta: PSL – ok. 9 godz., PiS – prawie 10 godz., SLD - 8 godz.

– W lipcu proporcje między partiami zostały zakłócone przez materiały na temat prezydencji, a to było zaliczane na poczet czasu poświęconego politykom PO – tłumaczy Piotr Radziszewski odpowiedzialny w TVP za przebieg kampanii wyborczej.

W sierpniu „partyjne” wyniki zbiorcze dla wszystkich anten wyglądają skromniej: PO była obecna na trzech głównych antenach telewizji (TVP1, TVP2, TVP Info) łącznie ponad 15 godzin. PiS – blisko osiem godzin mniej. SLD poświęcono pięć godzin czasu antenowego, a PSL – 3,5 godziny.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez