Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Zielono w TVP1

Kamila Baranowska

Platforma jest partią najczęściej pojawiającą się w Dwójce, TVP Info i większości ośrodków regionalnych. W Jedynce niespodziewanie prym wiedzie PSL, które o włos wygrywa z Platformą. Tak wynika z najnowszych wewnętrznych badań telewizji. Obejmują one emisję programów w dniach 1 – 21 sierpnia.

PSL jest partią, która najczęściej występowała w sierpniu w programach publicystycznych Jedynki (do których zaliczane są także programy rolne) – łącznie ludowcy wystąpili tam aż 24 razy. Dla porównania, politycy PO mieli tylko sześć wystąpień, PiS – dziewięć, a SLD – pięć. Łącznie w pierwszych trzech tygodniach sierpnia TVP1 poświęciła ludowcom 40 minut 33 sekundy, a Platformie o 11 sekund mniej. Reszta partii została daleko w tyle (PiS – 30 minut, a SLD – 15).

Wyniki badań zaskakują, bo do niedawna uważano, że bastionem ludowców jest TVP Info. – Wszyscy grzmieli, że z naszej anteny robi się Agro Info, że lansujemy PSL. Więc zaczęto się trochę pilnować – opowiada pracownik TVP Info.

Choć wybory coraz bliżej, to wszystkie partie w sierpniu pokazywano rzadziej niż w lipcu. W lipcu PO była bowiem obecna w TVP aż 28 godzin, czyli więcej niż reszta partii razem wzięta: PSL – ok. 9 godz., PiS – prawie 10 godz., SLD - 8 godz.

– W lipcu proporcje między partiami zostały zakłócone przez materiały na temat prezydencji, a to było zaliczane na poczet czasu poświęconego politykom PO – tłumaczy Piotr Radziszewski odpowiedzialny w TVP za przebieg kampanii wyborczej.

W sierpniu „partyjne” wyniki zbiorcze dla wszystkich anten wyglądają skromniej: PO była obecna na trzech głównych antenach telewizji (TVP1, TVP2, TVP Info) łącznie ponad 15 godzin. PiS – blisko osiem godzin mniej. SLD poświęcono pięć godzin czasu antenowego, a PSL – 3,5 godziny.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez