Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Wolne żarty

Krzysztof Feusette

Są tylko dwie drogi kariery: poprzeć premiera lub poprzeć prezydenta

Szanowny Komitecie Poparcia Partii Rządzącej, zwracam się do Ciebie z uprzejmą prośbą o przyjęcie mnie w poczet Twoich członków. Prośbę swą motywuję tym, że chciałbym wkrótce przebranżowić się z dziennikarstwa na zajęcie lepiej płatne, to jest takie, które umożliwiłoby mi udanie się do Egiptu, gdzie jest już bardzo bezpiecznie, lub do Niemiec, gdzie ludziom żyje się lepiej.

Muszę zaznaczyć, że ośmieliło mnie obserwowanie przyspieszenia karier osób, które znalazły się w Komitecie Poparcia Bronisława Komorowskiego, tudzież śledzenie ich błyskawicznie zwiększających się zarobków. Pan Materna, nie dość, że wystąpił w dobrze, przepraszam, bardzo dobrze płatnych reklamach, to jeszcze dostał do zorganizowania koncert inaugurujący naszą prezydencję w Unii Europejskiej, a ponadto propozycję bycia przewodniczącym jury w konkursie na przygotowanie artystycznej części otwarcia Stadionu Narodowego.

Inni artyści Komitetu, jak Daniel Olbrychski czy Kora Jackowska, także nie próżnują i wiedzie im się lepiej. Pani Boczarska zdobyła nagrodę na festiwalu w Gdyni, pan Fedorowicz pisuje do gazetki partii rządzącej „POgłos”, a pan Mleczko udziela wywiadów niemieckiej prasie, w których obraża kilkanaście milionów Polaków.

Pragnę zapewnić, że i ja jestem gotów powiedzieć każdą bzdurę, uderzyć kłamstwem i chamstwem w żywych i umarłych, byle tylko zostać członkiem Komitetu. Rzecz jasna, przepraszam za każde złe słowo, które wypadło mi spod pióra na temat nieudolnych, sorry, rzekomo nieudolnych rządów PO, a także wpadek pana prezydenta lub jego dziennikarzy.

Na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle, że jeszcze niedawno nie wierzyłem, że można w zagarnianiu instytucji państwowych, handlu posadami, pieniędzmi na kulturę i sztukę oraz sterowaniu mediami posunąć się tak daleko.

Dziś, gdy zrozumiałem rychło w czas, że dwie są tylko drogi kariery nad Wisłą: poprzeć pana premiera lub poprzeć pana prezydenta, składam publicznie na Państwa ręce wyrazy najwyższego samopotępienia i proszę o wpisanie do Komitetu. Nazywam się Milijon Brutto, bo chcę być artystą cenionym.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE