Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Cała Polska debatuje. A będzie weselej

Paweł Lisicki

Listy zarejestrowane, kandydaci gotowi. Jak Polska długa i szeroka, toczy się debata. Na pierwszy ogień poszli premier i wicepremier. Ach, cóż to było za starcie. Sztychy celne, razy mocne. Kto nie widział, niech żałuje. Zresztą, długo nie będzie, bo einmal ist keinmal i lada moment znowu ich zobaczymy. Tusk kontra Pawlak i Pawlak kontra Tusk.

Kto nerwy ma za słabe i wielkiego napięcia znieść nie może, tego czekają inne pojedynki. Radosław Sikorski stawi pewnie czoła Hannie Gronkiewicz-Waltz, a nowa gwiazda PJN Paweł Rabczewski wniesie nową jakość do polityki, dyskutując z Cezarym Grabarczykiem. Nie mniej porywające byłoby spotkanie Ryszarda Kalisza ze Stefanem Niesiołowskim – w końcu może uda im się ustalić, na ile lat więzienia zasługują Ziobro z Kaczyńskim. To dałoby polskiej demokracji nowy, prawdziwie promodernizacyjny impuls.

A komu mało, może wsłuchiwać się w głosy publicystów. Ach, gdyby tak w jednym programie wystąpili Tomasz Lis, Monika Olejnik, Jacek Żakowski i Janina Paradowska! Toż to by była debata, jakiej świat nie widział. Demokratyczna i otwarta. Nie mogę się doczekać.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?