Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

AFP/ Anna Zieminski

Nie pytaj, nie mów

Joanna Bojańczyk

W środowisku mody temat narkotyków dyskretnie zamiata się pod puszyste dywany eleganckich salonów. Bo może zaszkodzić reputacji i zmniejszyć sprzedaż

Jak się okazało, Amy Winehouse w chwili śmierci nie była pod wpływem narkotyków. Jednak nie ulega wątpliwości, że brała je przez większość swego 27-letniego życia. Podobnie jak jej koledzy po fachu: Kurt Cobain, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison. Oni także odeszli nie dożywszy trzydziestki. Wszyscy z podobnych przyczyn.

Ale nie tylko ludzie show-biznesu biorą. Jest tajemnicą poliszynela, że środowisko mody jest także dotknięte tą chorobą. Yves Saint Laurent pierwszy otwarcie przyznał się do korzystania z używek. Mówi o tym jego długoletni partner Pierre Bergé w dokumentalnym filmie Pierre’a Thorettona „Szalona miłość”.  Problem z nimi miał Gianni Versace, który zginął od kuli dilera na Florydzie. W mającej się ukazać w listopadzie biografii Chanel „Intimate life” jej autorka Lisa Chaney twierdzi, że kreatorka małej czarnej traktowała morfinę jak aspirynę. Wiadomo o problemach z uzależnieniem Calvina Kleina, Donatelli Versace, Stefano Pilatiego czy Hediego Slimane’a, projektanta męskich linii Diora. Marc Jacobs wielokrotnie przebywał w klinikach odwykowych.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?