Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

B 200 CDI, B 180 CDI (W 246) 2011

Cztery kompakty

Robert Przybylski

Mercedes w przyszłym roku zaprezentuje aż cztery nowe kompakty, które zastąpią klasy A i B. Produkcja nowej klasy B ruszy w Rastatt w tym miesiącu. W tej fabryce będą produkowane jeszcze dwa kompaktowe modele. Klasę B będzie produkować od pierwszego kwartału przyszłego roku także nowa fabryka Mercedesa w Kecskemet na Węgrzech. Zakład łącznie podejmie produkcję dwóch modeli kompaktowych. Mercedes poszerzył ofertę kompaktów, ponieważ dotychczas oferowane minivany nie zadowalały wszystkich klientów, którzy żądali także bardziej klasycznie stylizowanych hatchbacków. Taka właśnie jest nowa klasa B, o 5 cm niższa od poprzednika. Ma konkurować z Audi A3 i BMW Serii 1, które odniosły duże sukcesy. Klasa A (której podwozie zastosowano dla klasy B) już od dwóch generacji jest przygotowywana do napędu elektrycznego – pod podłogą jest miejsce na akumulatory.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu