Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

FOT. JERZY DUDEK/FOTORZEPA

Krzyżowiec w roli polityka

Piotr Zaremba

W

Marek Jurek nie uzbierał podpisów, aby wystawić w całym kraju listy Prawicy Rzeczypospolitej. Wcześniej komitet na rzecz zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej przyniósł do parlamentu kilkaset tysięcy podpisów pod swoją inicjatywą.

Czyli o ile  ruchy społeczne o „Jurkowym” zabarwieniu mają się świetnie, o tyle coraz trudniej przekonać ludzi do konieczności utrzymania odrębnej partii okrążającej PiS z prawej strony.

– To skutek polaryzującej Polskę kampanii prezydenckiej. Zabrakło nam jednego dnia, aby te podpisy zebrać. Mamy słabsze struktury i nie mamy pieniędzy – mówi najbliższy współpracownik Jurka Marian Piłka, który towarzyszy mu od czasów antypeerelowskiej opozycji.

Wieczny recenzent

Ale Marek Jurek nie rezygnuje, jego partia startuje w 20 okręgach. On sam, pozbawiony takiej możliwości, nazywany nawet przez przeciwników uczciwym,  ba – nieskazitelnym, wrzuca do Internetu kolejne teksty pisane z pozycji „katolickiej opinii publicznej”. – Szlachetne to, ale bardzo na wyrost – recenzuje Jarosław Sellin, który też kolegował się z Jurkiem w antypeerelowskiej opozycji (w Ruchu Młodej Polski), a teraz dokonał przeciwnego wyboru, wracając do PiS po katastrofie smoleńskiej. – Marek mógłby się choć ucieszyć, że w ostatnim głosowaniu nad obywatelskim projektem o ochronie życia wszyscy posłowie PiS byli „za”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy