Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Terror, który wymyślono

Bronisław Wildstein

Awantura wokół wniosków sejmowej komisji zwanej „naciskową” przesłoniła jej ustalenia dotyczące faktów. Te zaś niezależnie od retoryki jej członków, którzy usiłują tworzyć wrażenie, że coś było na rzeczy, podważają fundament czarnej propagandy wymierzonej w PiS.

Działania CBA w sprawie afery gruntowej były uzasadnione i zgodne z prawem. Podjęło ono śledztwo, gdy Piotr Kruszyński (skazany w pierwszej instancji) opowiadał o  możliwościach pozaprawnego „odrolnienia” ziemi. Nikt nie był nakłaniany do przestępstwa przez CBA. A insynuacje takie powodowały, że Paweł Graś porównywał CBA do Securitate i Stasi. Został za to wynagrodzony rolą rzecznika rządu.Beata Sawicka, zanim zainteresowało się nią CBA, wywoływała oburzenie kolegów z PO „nachalnym” i „bezczelnym” poszukiwaniem biznesowych kontaktów i nic nie wskazuje na to, aby została „uwiedziona” przez agenta Tomka. Aresztowanie ministra sportu Tomasza Lipca i przypadkowe podsłuchy dziennikarzy, którzy zaplątali się w dotyczące innych śledztwa, były zgodne z procedurami. Kolejną ofiarą państwa policyjnego PiS miał być transplantolog G. Jest oskarżony o łapówkarstwo i podejrzany o spowodowanie śmierci poprzez pozostawienie tamponu w sercu operowanego. Opowieści o spadku transplantacji z powodu tej sprawy okazały się wyssane z palca.  O relacjach Barbary Blidy z oskarżoną w aferze węglowej pisała „GW”. No, ale wtedy nie rządził jeszcze PiS.

Oto wszystkie dowody policyjnego terroru PiS, który powodował, że Adam Michnik obawiał się rano otworzyć drzwi mleczarzowi.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej