Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Przybory szkolne

r.mazurek@uwazamrze.pl

Pisanie o winach wydawcy to śliska sprawa – skrytykować nie wypada, pochwalisz – i tak nie uwierzą. A tu jeszcze mówimy o zestawie z gadżetami, a do takich ofert zawsze podchodzę jak pies do jeża. Mnie co prawda poskąpiono korkociągu, wychodząc ze słusznego założenia, że jak na prostaka przystało, radzę sobie, waląc w denko butelki łokciem, ale dostałem książeczkę, która mnie ujęła. Przystępnie, a przede wszystkim zabawnie uczy, jak stawiać z winem pierwsze kroki.  

A same wina? Dobrano je na zasadzie przeglądu winiarskiego świata – dziesięć szczepów, sześć krajów na trzech kontynentach. Świetnie nadają się do poznawania smaków – południowoafrykańskie chardonnay jest więc takie, jak trzeba: charakterystyczne, cytrusowe, o wyczuwalnym, ale nie przesadnym posmaku alkoholu, lekko maślane.

A nasza rioja? Klasyczny, bardzo intensywny w bukiecie, mocno owocowy i świeży kupaż grenache i tempranillo, czyli tak, jak miało być. Kupić, nie kupić? Jakiś czas temu dostałem SMS od nieznanej mi skądinąd damy z Opus Dei, która, prócz informacji, co sądzi o przymiotach mego charakteru, poinformowała mnie, że pija lepsze wina niż te, które tu opisuję. Pani Marzeno, niech pani nie kupuje tego zestawu! Dwie stówy za sześć butelek? Tyle to u pani baronowej gosposia na mineralną wydaje. A i to dla psa. A reszcie z nowicjuszy wahających się, czy zacząć winną przygodę, szczerze polecam.


zestaw Wielkie Otwarcie
Klubwinarzeczpospolitej.pl
cena 199 z

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej