Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

N/z Ryszard Florek prezes firmy " Fakro " Nowy Sacz Okna Fot. Leszek Zych/REPORTER

Przez okno do milionów

Beata Drewnowska

Ryszard Florek stworzył firmę, która została wiceliderem globalnego rynku okien dachowych. Właściciel Fakro ma w planach  podbój kolejnych branż

Co ma beczka do naszych zarobków? Be-czka to, jak tłumaczy Ryszard Florek, produkt krajowy brutto. Im więcej do niej wlejemy, tym więcej będziemy mogli z niej czerpać. Wyjaśnianiem tajników ekonomii w przystępny sposób nowosądecki przedsiębiorca zajmuje się w ramach projektu Inteligentny Portfel. Na jego stronie internetowej przeczytamy także m.in. o patriotyzmie konsumenckim, eksporcie i innowacjach. Inteligentny Portfel to tylko część działalności edukacyjnej Ryszarda Florka. Zajmuje się nią także powołana przez niego fundacja Pomyśl o Przyszłości.

Niewiedza szkodzi przedsiębiorcom

Ryszard Florek, uznany przez Ernst & Young za przedsiębiorcę 2010 r., jest przekonany, że wiedza ekonomiczna to klucz do sukcesu gospodarczego. Niestety z tą w Polsce nadal jest krucho i to nie tylko wśród przeciętnych obywateli.

– Problem dotyczy także polityków, często zbyt skoncentrowanych na wygraniu kolejnych wyborów. A przecież im lepiej będą rozumieć zasady rządzące gospodarką, tym lepsze prawo będą w stanie przygotować – wierzy Ryszard Florek. – Z kolei ekonomicznie wyedukowani urzędnicy nie będą mieli problemu z właściwym interpretowaniem przepisów – dodaje.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy