Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Dookoła kierownicy

Robert Przybylski

MSWiA przygotowało na lata 2013–2015 jeden miliard złotych na dopłaty do remontów i budowy dróg samorządowych. Samorządy do każdego projektu dopłacą 70 proc. kosztów i łącznie wybudują lub wyremontują do 13 tys. km dróg. W tym roku kończy się program przebudowy dróg lokalnych 2008–2011. Dzięki dwóm miliardom złotych (z tego 1 mld z MSWiA) powstało 6 tys. km, a kończone są remonty i budowy jeszcze 2 tys. km. W 2012 r. ministerstwo dopłaci samorządom 200 mln zł.

Volvo „przestaje liczyć cylindry” i rezygnuje z sześciocylindrowych silników. We Frankfurcie przedstawi nową gamę czterocylindrowych benzynowych i wysokoprężnych jednostek nazwanych VEA, od Volvo Environmental Architecture. Silniki mają mieć wyższe moce od sześciocylindrowych i zużywać o 35 proc. mniej paliwa od obecnych „czwórek”. Będą miały też o 60 proc. mniej części. Volvo przygotowało także nowe podwozia dla wszystkich swoich modeli i przestanie używać platform Forda, do którego należało. Właścicielem Volvo jest chiński Geely.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy