Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Femi Kuti, AFP PHOTO / FABRICE COFFRINI

Przywiozę wam Afrykę

Dominika Węcławek

Nigeryjczyk Femi Kuti 25 września zagra na otwarciu siódmej edycji warszawskiego festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Afryka nieustannie wrze, w tym roku głośno jest nie tylko o Sudanie, ale i o tym, co się dzieje w krajach Maghrebu – Tunezji, Egipcie, Libii. Myślisz, że rewolucja na północy coś zmieni?

To trudne pytanie, bo ludzie, którzy tam żyją, to bardziej Arabowie niż Afrykańczycy, jedną nogą są w Europie. Ludzie z dalszej części naszego kontynentu myślą i działają zupełnie inaczej. Dlatego nie umiem przewidzieć, co zrobią Libijczycy. Mogą wykorzystać swoją szansę, ale nie widzę tam silnego przywódcy.

Ty, jako muzyk, też jesteś kimś w rodzaju przewodnika... Dokąd chcesz poprowadzić swoich słuchaczy?

Tych afrykańskich? Zależy mi na tym, by przestali myśleć o sobie jak o ludziach, którzy czekają tylko na pomoc z zewnątrz, by zrozumieli, że to w ich rękach leży przyszłość Afryki. Stąd też tytuł mojej ostatniej płyty – „Africa For Africa”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Wojciech Romański

W smoczym kręgu