Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

ROBERT MAZUREK I IGOR ZALEWSKI, DZIENNIKARZE. FOT. DAREK GOLIK/FOTORZEPA

Przeglad tygodnia Mazurka & Zalewskiego nr 34

Z życia koalicji

Ciekawie jest na linii Jarosław Kaczyński – Zbigniew Ziobro. Obaj panowie jakoś nie mogą się spotkać i pogadać. Jak Jarosław przyjeżdża do Krakowa, to Zbigniesław jedzie do Beatosławy Kempy. A to felerosław.

Wojciech Olejniczak popiera kandydaturę Bogusława Wontora, którego grzesiek napieralski zepchnął z pierwszego miejsca lubuskiej listy na trzecie. I sądząc po fotografiach, miał rację. Pan Wontor ma nazwisko wyjątkowo pasujące do fizjonomii. Świetnie pasowałby do składu Komitetu Centralnego z 1985 r.

W  ramach solidaryzowania się z Januszem Korwin--Mikkem liderzy PJN wystąpili na konferencji prasowej w muszkach. Niestety bez Dody, którą próbowała zastąpić elżbieta jakubiak. Migalski wyglądał w muszce lepiej od Kowala (Jezu, ale się go czepiamy! A to taki miły gość!). Oto, jak zapamiętamy kampanię partii, która miała odmienić Polskę: Kowal miał ustawkę z Dodą, a potem ubrali się w muszki. Co o tym myślimy? Szczerze? No nie, raz w życiu nie będziemy szczerzy.

Jako że z list PJN startuje pan Dodowski (ojciec Dody tak się chyba nazywa?), Paweł Kowal dostąpił zaszczytu zjedzenia obiadu z królową polskiego szow-biznesu. Zrobiono im nawet zdjęcia. Oboje wyglądają na nich bardzo głupio, choć Kowal głupiej.

Zważywszy na to, że ludzie już nie kupują płyt Dody i nie przychodzą na jej koncerty, spotkanie piosenkarki i lidera PJN miało dość niespodziewany, refleksyjny wydźwięk: oto dwoje ludzi, których kariera lada moment się skończy. Pozostanie tylko pospłacać kredyty: Dody na teledysk kręcony w USA, Kowala na kampanię. Czy może na odwrót.

PJN ma 1 proc., a Palikot miewa 5. Przegrać z Palikotem i to o pięć długości… Był taki angielski bramkarz, który w latach 50. puścił w jednym meczu osiem bramek (nie, nie Szczęsny). Tak mu było wstyd, że wyjechał do Australii. Naszym zdaniem to niezły pomysł.

A Ryszard Kalisz wyznał, że z Palikotem chciał zakładać partię, ale w końcu zobaczył, że to niepoważna postać nastawiona na promowanie siebie. Więc został w SLD. Może i zobaczył, ale na miejscu Kalisza poszlibyśmy do lekarza od oczu. Wiązać nadzieje z Palikotem, to jakby w zoo nie zauważyć słonia. Albo w Sejmie Kalisza.

Nelly Rokita przywaliła w szczękę jakiemuś gościowi z PO mikrofonem na wiecu wyborczym. Sama Nelly tłumaczy, że jedynie musnęła mu policzek podczas przepychanki, a w ogóle to ją cham prowokował. Dobrze przynajmniej, że w pobliżu nie było żadnych Niemców, bo by znowu Rokitę pobili.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej