Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Upraszczacie, Wildstein!

Piotr Zaremba

Ken Loach może wygrażać burżujom. I tak jest skomplikowany i głęboki

Telewizyjna „Dolina nicości” według Bronisława Wildsteina w adaptacji Wojciecha Tomczyka, a reżyserii Wojciecha Nowaka, była żywym teatrem telewizji. Teatrem o nas. O naszej historii. I o odwadze. Teatrem, który celnie wstrzelił się w 35. rocznicę powstania KOR.

Pisałem już, że chętnie obejrzałbym sobie teraz nawet  jakąś „Antydolinę nicości”. Jakiś łebski człowiek z tamtej strony mógłby przecież skrzyżować z Bronkiem szpady. Ale pewnie nic takiego nie powstanie, lepiej wystawić setny spektakl o polskim antysemityzmie.

W „Gazecie Wyborczej” drobne niedopatrzenie: przy zapowiedzi spektaklu pojawiły się cztery gwiazdki. Ktoś powinien za to polecieć! Ale szybko błąd naprawił Roman Pawłowski, orzekając, że na podstawie słabej powieści nie mogło powstać nic dobrego.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?