Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Pieniądze albo życie

Krzysztof Feusette

Ogromne kolejki do lekarzy specjalistów? Nie dla Ewy Kopacz!

Tuż przed wyborami nagle okazało się, że mamy kryzys. Pojawił się w mediach i wypowiedziach polityków PO na tyle wcześnie, by zapowiedzieć podjęcie walki, i na tyle późno, by nie zdążyli przejść od słów do czynów. Podobnie wyglądała cała kampania. „Nikt tego za nas nie zrobi” – powtarzał premier o wywalczeniu 300 mld z Unii, ale chodziło mu przecież o rozkopane drogi i koleje, które partia Kaczyńskiego miała po wyborach „aresztować”.

Trudno powiedzieć, dlaczego PiS nie próbował przekonać wyborców, że można budować szybciej, lepiej i mądrzej. A że tak właśnie jest, dowodzą bizantyjskie koszty Stadionu Narodowego w Warszawie, kompromitacja na autostradach i przesuwane w nieskończoność terminy otwarcia „najnowocześniejszych w Polsce obiektów”. W przypadku Narodowego – z czerwca 2011 na listopad, a ostatnio na luty 2012 r.

Nie ma więc co się dziwić, że i Ewa Kopacz pytana o swoje największe sukcesy w reformie służby zdrowia na pierwszym miejscu wymienia... niezakupienie szczepionek przeciw świńskiej grypie. Ja dodałbym zabójczą konsekwencję pani minister, która wyraźnie uznała, że zaniechanie jest tym, co wychodzi jej najlepiej.

„W zasadzie udało mi się zrealizować wszystko, co zamierzałam” – cieszy się Kopacz, choć sama – jak niedawno opowiadała tabloidom – aby dostać się do specjalisty, musiała tupnąć nogą i zdradzić przez telefon, że żarty się skończyły, bo dzwoni sama pani minister.

Jej sukces jest dziś tak wielki, że pacjenci całymi miesiącami czekają na wizytę do specjalisty, by móc na jego ręce złożyć Ewie Kopacz stosowne podziękowania, spośród których żadne nie nadaje się do druku. A kiedy już dotrą do gabinetu, lekarz wyskakuje zza parawanu z okrzykiem: „Pieniądze albo życie!”.

Ale przecież minister uczyła się od najlepszych. Donald Tusk nawet przed kamerami potrafi zapowiadać szybkie zmiany w rządzie, a zaraz po wyborach przekonywać, że dla Europy będzie lepiej, jeśli ci ministrowie, którzy się nie sprawdzili, porządzą nami jeszcze przez kilka miesięcy. Ech, ta Europa, co my byśmy bez niej zrobili, panie premierze.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE