Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

No to, panowie, koniec zabawy

Piotr Gabryel

Właśnie kończy się wieloletnia fiesta. Teraz będziemy musieli zapłacić za nią rachunek

Pisząc te słowa, nie znam wyniku wyborów, ale wiem, wobec jak potężnych problemów stanie nowa koalicja rządząca bez względu na to, kto by ją tworzył: Platforma Obywatelska czy Prawo i Sprawiedliwość.

Na wstępie, właściwie od razu można wyrzucić do kosza projekt budżetu państwa na rok 2012, którego jeszcze kilka dni temu z taką pasją (i nieodpowiedzialnością) bronił jego autor – minister finansów Jacek Rostowski, jak sądzę, dobrze wiedząc, że staje w złej sprawie.

W przyszłorocznym budżecie może zabraknąć co najmniej 15–20 mld zł i nie bardzo wiadomo, skąd je wziąć, jeśli chcieć spełnić obietnicę złożoną przez szefa polskich finansów Komisji Europejskiej – o obniżeniu deficytu budżetowego w 2012 r. do 2,9 proc. W każdym razie zaskórniaki (choćby te z Funduszu Rezerwy Demograficznej) zostały już w większej części przejedzone przez ekipę Donalda Tuska w latach 2007–2011, a na wpływy z prywatyzacji w sytuacji, gdy na giełdach rządzą niedźwiedzie, też nie ma co liczyć.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez