Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z kontrolowaniem władzy?

Piotr Zaremba

Uczono nas, że gwarancją kontroli nad władzą w demokracji jest fakt, iż opozycja wyciąga na wierzch fakty niewygodne dla rządzących. Dodatkową gwarancją miał być pluralizm mediów. Kiedy nie wszystkie gazety, stacje radiowe i telewizyjne są zaprzyjaźnione z władzą, mogą swobodnie pisać o jej sprawkach. A oto zastosowanie tej zasady w Polsce: „Artykuł pt. »Posłowie zmienili prawo.

Krauze zyskał« ukazał się na kilka dni przed wyborami, więc wysoce wątpliwa jest jego wiarygodność” – tak zaczynał się codzienny przekaz dnia dla posłów PO w zeszłą środę. Uwagi dotyczyły artykułu w „Rzeczpospolitej”, z którego wynika, że koalicja zmieniła prawo po to, aby potężny oligarcha Ryszard Krauze uniknął odpowiedzialności za działanie na niekorzyść własnej spółki. Dalej kierownictwo klubu PO tłumaczyło swoim parlamentarzystom, jak bronić tych zmian. I nic w tym dziwnego. Dziwniejsze jest to, że media, które raczyły w ogóle dostrzec artykuł w „Rzeczpospolitej”, powtarzały za tą instrukcją jak za panią matką pacierz. Ot, zbieg okoliczności.Autorzy artykułu tłumaczyli, dlaczego publikują go teraz. Ale teza, że sprawek obozu władzy nie należy rozpatrywać w kampanii, jest rewolucyjna. Bo kiedy, łaskawcy?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu