Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Na Antarktydzie nie mają Nergala

Wiktor Świetlik

Marszałkiem Sejmu ma zostać Ewa Kopacz. Szefem klubu PO ma ponoć zostać Małgorzata Kidawa-Błońska lub Waldy Dzikowski. Donald Tusk ma umiejętnie przejąć władzę nad „spółdzielnią” Cezarego Grabarczyka i – być może z małą pomocą Palikota – zmarginalizować Grzegorza Schetynę. To najważniejsze reformy, jakie czekają nas w najbliższej czterolatce.

Kasia Tusk jak zwykle wygląda świetnie” – to tytuł z Onet.pl. Świetna jest Kasia, świetny jest jej tato i jego koledzy, a najświetniejsze jest to, że jak się jest dziennikarzem, to władzy można podlizywać się nawet na stronach poświęconych urodzie.

Kto zawinił? Oni, rzecz jasna, w partii wszystko było super, prezes był super. Ale i tak źle nie jest. Mariusz Błaszczak słuchaczom Polskiego Radia wyjaśnił, że w gruncie rzeczy nie jest z PiS tak fatalnie, bo na przykład brytyjscy konserwatyści w opozycji byli przez 13 lat. To jest pozytywne myślenie! Za cztery lata Błaszczak będzie wskazywać, że na przykład na Antarktydzie w ogóle nie ma konserwatystów i to mimo tego, że nikt ich tam nie prześladuje.Zwyciężyły demokracja, wolność, społeczeństwo otwarte. Dowód dał Stefan Niesiołowski, facet, który wyraźnie chciałby być taki jak śp. Andrzej Lepper, ale nie ma jego polotu. Marszałek zadeklarował radość z tego, że nielubiani przez niego dziennikarze tracą pracę, ubliżając im od pornografów i tak dalej. Trzeba przyznać, że na tle faceta, którego PO zrobiła wicemarszałkiem Sejmu, to już nawet Palikot jawi się jako odpowiedzialny mąż stanu.

To przykre, że SLD kończy, jak kończy – stwierdził Bartosz Arłukowicz. Faktycznie przykre, że niektórych względnie kompetentnych ludzi jak Marka Wikińskiego czy Katarzynę Piekarską zastąpili przebierańcy w rodzaju ekipy Palikota lub politycy pozbawieni poglądów w rodzaju Arłukowicza.

Kampanię wyborczą SLD skrytykował także Aleksander Kwaśniewski. Ma rację i wie, o czym mówi. Dla przypomnienia, brał w niej udział i – jak zawsze ostatnio – był jej najbardziej nieudanym punktem. Gdyby jego żona w ten sposób reklamowała lekarstwa, to nie przyniosłaby do domu ani złamanego grosza.

Dzięki Nergalowi przez ostatnie tygodnie rozmawiano nie o stanie państwa, ale o Kościele i szatanie. Teraz jego misja dobiegła końca i TVP się go pozbywa, uznając – a jakże – już po wyborach, jego zatrudnienie za błąd. Tak to jest, panie Nergalu: Nergal zrobił swoje, Nergal może odejść.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy