Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Szwajcaria wspiera regiony

Artur Osiecki

Do Polski popłyną kolejne pieniądze ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Tym razem to 50 mln franków na rozwój regionalny.

To efekt podpisania dziesięciu umów na projekty samorządów i organizacji pozarządowych, które pomogą w rozwoju Podkarpacia, Małopolski, Lubelskiego i Świętokrzyskiego. W tym ostatnim regionie będzie to jedna inwestycja, w pozostałych po trzy.

Jak wskazują Szwajcarzy, inwestycje (o wartości po ok. 4–7 mln franków każda) wesprą regiony na różne sposoby. Niektóre skupią się na lokalnej przedsiębiorczości i przetwórstwie rolnym. Inne koncentrują się na rozwoju zasobów ludzkich.

Najdroższy projekt to: „Rozwój regionalny gorlicki i nowosądecki” realizowany w Małopolsce. Pochłonie on 6,8 mln franków. Nieco mniej, bo 6,7 mln franków, będzie kosztował projekt „Góry Świętokrzyskie – nasza przyszłość”, który będzie realizowany w Sandomierzu. Przy kilku inwestycjach zostaną zawarte partnerstwa ze szwajcarskimi gminami lub organizacjami pozarządowymi, aby zacieśnić dwustronną współpracę.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez