Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Spokojnie, bywało dużo gorzej

Z Marcinem Wolskim, pisarzem, scenarzystą i publicystą rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy

Jak pan rozumie to, co stało się w Polsce 9 października?

Rozumiem, jeśli chodzi o stwierdzenie faktów. Natomiast gdy chodzi o genezę, to nie do końca. Wydawało mi się jednak, że istnieje potencjał niezbędnej  zmiany. I nie zdumiał mnie wynik Palikota, bo nie zdziwiłbym się, gdyby dostał 15 proc., ale tak wysoki rezultat Platformy.

Z jakiego powodu?

Bo jest to wynik po czterech latach złych rządów. Tę złą ocenę widać w szczegółach – kluczowi dla realizacji obietnic z 2007 r. politycy, minister edukacji Katarzyna Hall, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk otrzymali przecież w swoich matecznikach bardzo złe wyniki. Ale jako całość PO dostała przedłużenie mandatu władzy. To zadziwiające.

Dodajmy do tego dwa przypadki: Tomasz Arabski, szef kancelarii premiera, nie wchodzi do Sejmu, przeskakuje go trzech innych polityków PO. I moglibyśmy uznać, że zostaje ukarany za tragedię smoleńską. Ale to byłaby chyba nieprawda, bo z kolei były minister obrony Bogdan Klich zdobywa w cuglach mandat senatorski w Krakowie.

Tak, ale takich symbolicznych zdarzeń jest mnóstwo. Jak rozumieć na przykład sytuację, w której Zbigniew Romaszewski przegrywa z Markiem Borowskim? Katarzyna Łaniewska, aktorka znana m.in. z serialu „Plebania”, z Barbarą Borys-Damięcką, szerzej dziś publiczności nieznaną. Więc nie ma jednego klucza do zrozumienia tego wszystkiego.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?