Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co się kryje pod błyszczącym lakierem?

Igor Zalewski

Samochody po stłuczkach, wypadkach albo chociaż lakierowane są nie do dostania. To białe kruki. Rarytasy

Każdemu kierowcy kiedyś musi się to przytrafić. Stałem sobie na światłach, a jakiś cholerny idiota (tak naprawdę miły człowiek, ale dotarło to do mnie dopiero, kiedy przestałem go dusić) wjechał mi z impetem w kuper. Ja walnąłem gościa przede mną. Przyjechała laweta, wysiadł z niej fachura, rzucił okiem na mojego grata i stwierdził: „Będzie szkoda całkowita”. Następnie uśmiechnął się i dodał: „A potem pójdzie w jakimś komisie jako auto bezwypadkowe”.

Tym, którzy jeszcze przez to nie przeszli, wyjaśniam: szkoda całkowita jest wtedy, kiedy wartość naprawy przekracza wartość samochodu. Więc nie ma sensu go odnawiać. Jak można się domyślić, dzieje się to wtedy, kiedy auto jest mocno rozwalone. Faktycznie, ubezpieczyciel idioty (tego miłego faceta) uznał, że naprawa mojego samochodu mija się z celem. Dlatego dał mi trochę kasy, a resztę miałem dostać od firmy, która skupuje wraki.

Jako człowiek z natury bezrefleksyjny nigdy się nie zastanawiałem, po co takim firmom rozwalone samochody. Może sprzedają je artystom, którzy robią z nich nowoczesne rzeźby?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE