Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Kto gdzie i kiedy zawinił

Dorota Gawryluk

Każdy przyzwoity człowiek patrzy ze smutkiem na próbę usunięcia krzyża z sejmowej sali

Krzyż nie przeszkadzał posłom lewicy, bo rozumieli oni, że to symbol czystego dobra, symbol naszej cywilizacji. Mieli w sobie przyzwoitość i kulturę, która nie pozwalała na przekraczanie pewnych granic.

Janusz Palikot granice przyzwoitości przekroczył już dawno, a przy okazji zorientował się, że przynosi mu to popularność. Dlatego na braku przyzwoitości właśnie zbudował swój biznesplan na polityczne życie. To wszystko musi napawać smutkiem. Nie dziwią głosy wzywające do mobilizacji. Ktoś wprost wykrzyczał, że wypowiada Palikotowi wojnę na śmierć i życie w obronie wartości, a nawet całej cywilizacji. W głosach tych słychać rozpacz i szok.

Nie milknie pytanie, jak to się stało, że ktoś taki jak Palikot zdobył aż 10 proc. głosów w wyborach. Wydaje się jednak, że wypowiadanie wojny jest tu przesadą. Bo to wojna, której nie trzeba wypowiadać, ona toczy się od zarania dziejów. To wojna dobra ze złem.

Nie udało się pokonać krzyża przez dwa tysiące lat, nie uda się i teraz. Ale dobrze, że przyzwoici ludzie mobilizują siły – zła nie należy bowiem lekceważyć. I sił owych nie można marnować na lament nad fenomenem Palikota.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO