Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

BBC Films / The Kobal Collection

Miłość, wolność, moralność, głasnost

Anna Kilian

Nie zgadzała się na żadne kompromisy i postępowała tylko w zgodzie z własnymi zasadami. Czy taka bohaterka to spełnienie marzeń o romantycznej heroinie gotyckiego romansu, której burze uczuć odzwierciedlają targane wichrem wrzosowiska? Jane Eyre – powieściowe alter ego Charlotte Bronte – to niekonwencjonalna kobieta próbująca pozostać sobą w skrępowanym gorsetem społeczeństwie. Wybierająca samotność, by nie iść na ustępstwa wobec losu, który nieoczekiwanie gotów jest spełnić wszystkie marzenia tej od dzieciństwa dręczonej sieroty, tresowanej na pogardzaną przez tzw. wyższe sfery guwernantkę.  

Nowa adaptacja angielskiego  arcydzieła zrealizowana przez Cary’ego Fukunagę trafiła właśnie do naszych kin i obiektywnie należy ją uznać za wybitną – najwierniejszą literze oryginału ze wszystkich dotychczasowych, najlepiej zagraną i sfotografowaną. Przejmująco prawdziwą w podejściu do wiktoriańskich bohaterów – którzy przestają być dla nas marionetkami  niewolniczo podporządkowanymi swoim kodeksom moralnym.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE