Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

AFP PHOTO / SERGEI SUPINSKY

Tymoszenko skazana na siedem lat

– Wyrok w mojej sprawie cofa Ukrainę do czasów sowieckiego terroru z 1937 r. – powiedziała przywódczyni opozycji po ogłoszeniu decyzji sądu w Kijowie, który skazał ją na siedem lat więzienia.

Julia Tymoszenko ma też trzyletni zakaz zajmowania stanowisk państwowych. Zarzucono jej, że podpisując w 2009 r. kontrakt gazowy z Rosją, „naraziła na szwank interesy Ukrainy”. Sąd zobowiązał ją także do wypłacenia 1,5 mld hrywien (ok. 600 mln zł) spółce Naftohaz, która miała stracić na umowie.

– Wymiar sprawiedliwości na Ukrainie jest upolityczniony – uznała po ogłoszeniu wyroku Catherine Ashton, szefowa unijnej dyplomacji. —ta.s.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?