Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Ostrzejszy język lewicy

Wiktor Świetlik

Ze względu na skomplikowaną sytuację polityczną skład nowego rządu nie zostanie ogłoszony nie tylko do końca polskiej prezydencji, ale też do rozegrania ostatniego meczu w Euro 2012.  Ostatecznie premier nowych ministrów przedstawi w 2013 r. 1 kwietnia.

Dobrze się panu żyje w Polsce rządzonej przez Donalda Tuska?” – zapytała Wirtualna Polska Jerzego Urbana. „Bardzo dobrze, mam poczucie bezpieczeństwa, którego bym nie miał, gdyby rządził PiS.” Gratulacje panie premierze, nie ma to jak porządna rekomendacja.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak stwierdził, że wyobraża sobie Prawo i Sprawiedliwość, w którym nie byłoby zbuntowanego Ziobry. To prawda, można to sobie wyobrazić. Na nieszczęście dla posła Błaszczaka równie łatwo sobie wyobrazić w dalszej przyszłości PiS bez niego. Nieco trudniej jego bez PiS.

Ziobryści robią faktycznie, co mogą, by ich wyrzucono. Natomiast trzeba stwierdzić, że marksowska zasada „byt kształtuje świadomość” od dawna w żadnej partii nie miała zastosowania na tę skalę co w PiS. Buntownicy to w zdecydowanej większości eurodeputowani, którzy mają jeszcze kilka lat kadencji przed sobą.

Ja bym krzyża w parlamencie nie zawiesił” – poinformował „Przekrój” facet o najbardziej stałych poglądach w Polsce, Bartosz Arłukowicz. Faktycznie, w tym momencie nie byłoby to opłacalne. Ale kto wie, jak za kilka lat się ludziom znowu wahną nastroje w inną stronę, to minister do spraw krzewienia wiary katolickiej w rządzie Marka Jurka, Bartosz Arłukowicz będzie pierwszy krzyż przybijał.

Oleksy znalazł klucz do klęski SLD: „Powinniśmy używać ostrzejszego języka”. Józef Oleksy na co dzień znany jest z wyjątkowo kurtuazyjnej mowy. Ale wyjątkowo ostrego języka faktycznie potrafił używać po kilkugodzinnym biesiadowaniu z Aleksandrem Gudzowatym. Problem w tym, że jeśli młodsi koledzy zaczną przygotowywać się do używania ostrzejszego języka w ten sposób co Józef Oleksy, to większość znajdzie się na szpitalnych OIOM-ach.

Jak się okazało, przezorni, czyli zarządzający funduszami inwestycyjnymi, ubezpieczyli się na wypadek kryzysu w Grecji. Nieco kontrowersyjne, ale inspirujące. Może by tak zacząć oferować ubezpieczenia, kakłady i kontrakty terminowe na wypadek pozostania w rządzie Cezarego Grabarczyka?

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy