Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

FOT. BARTOSZ JANKOWSKI / FOTORZEPA

Dlaczego musimy bronić Kościoła

Łukasz Adamski

Mimo ataków chrześcijaństwo przetrwa, bo jest dziś najszybciej rozwijającą się religią na świecie

Nie da się już przemilczeć faktu, że czeka nas wojna cywilizacyjna. Twarzą dzisiejszej rewolucji obyczajowej stał się człowiek, który kilka lat temu chciał zjednoczyć wokół swojego medium pokolenie JPII. Krzyż w Sejmie podarowany przez matkę ks. Popiełuszki próbuje zdjąć klub, którego opiekunem duchowym jest Jerzy Urban. Ponura symbolika tej sytuacji powinna wyrwać ze smacznego letargu każdego z nas. Również naszych pasterzy.  

Wejście do Sejmu Ruchu Palikota pokazało, że „wojna światów”, o której trąbiono w prawicowych mediach, nie jest tematem zastępczym i histerią. Jednak nawet szokująca pogarda dla krzyża, którą widzieliśmy na Krakowskim Przedmieściu, i wsparcie dla niej maistreamowych mediów nie zwiastowały tego, że w polskim Sejmie zasiadać będzie agresywna aborcjonistka, której syn wychwalał Stalina, wydawca pisma, które zatrudniało mordercę ks. Popiełuszki, czołowy gejowski aktywista czy transseksualista. Kto mógł się spodziewać, że sześć lat po religijnym uniesieniu związanym ze śmiercią Jana Pawła II i 1,5 roku po wielkiej patriotycznej manifestacji głównym tematem w polskim dyskursie publicznym będą prawa gejów i kwestia usunięcia krzyża z miejsc publicznych?

Symptomy zmiany oblicza naszego kraju były widoczne już wcześniej. Niestety, wszyscy dopuściliśmy trochę do tego zaskoczenia.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO