Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Dzieci są potrzebne do kontaktu z rzeczywistością

Igor Zalewski

Jeśli ktoś nie ma pojęcia o tym czy owym, nie musi być kompletnym idiotą

Oto kilka niezwiązanych ze sobą wydarzeń. Sytuacja numer jeden: starsze małżeństwo wycofuje pieniądze z konta. Po kilku latach oszczędzania dostają kilkadziesiąt groszy odsetek. Są w szoku. Nie mieli pojęcia, że w dzisiejszych czasach rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe nie są w ogóle oprocentowane albo przynoszą mikroskopijny zysk.

Zdarzenie numer dwa: pewna kobieta – sądząc z poniższych faktów w kwiecie wieku – wpisuje się na Facebooku swojemu kochankowi. Na tak zwanej tablicy dosadnie i ze szczegółami wspomina upojne chwile spędzone w łóżku i domaga się następnych – jak najszybciej. Błyskawicznie pojawiają się komentarze innych facebookowiczów. – Jak to, wy widzicie, co napisałam? – pyta tygrysica. – Jasne – słyszy (a raczej widzi) w odpowiedzi. Jest przerażona, podobnie jak jej kochanek, ale już jest za późno.

Akcja numer trzy: młodzi, acz średnio rozgarnięci małżonkowie wyjeżdżają na swe pierwsze zagraniczne wakacje do Egiptu. Nie znają nawet sylaby w obcym języku, ale z tym radzą sobie doskonale, bo język ciała jest uniwersalny. Bardziej boli ich to, że nie mogą się dodzwonić do ojczyzny. Ich komórka się zborsuczyła i nie chce współpracować. – Co się dzieje? – pytają innych Polaków. – Może nie macie roamingu? – zastanawiają się rodacy. – Mamy – odpowiadają twardo. – Nawet przed wyjazdem z Polski zadzwoniliśmy do Austrii i wszystko było w porządku.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Wojciech Romański

W smoczym kręgu