Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Katechizm człowieka nowoczesnego

Ryszard Makowski

Trwanie w ciemnogrodzie jest godne ubolewania. „Trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe”

Przekaz poety jest jasny i klarowny. Credo każdych czasów to nowoczesność. Nie ma co trwać w zaścianku. Nowoczesność wzywa! Gadżeciarstwo to zdecydowanie za mało. Nie wystarczy obkupić się w smartfony, iPady, iPody, tablety. Przecież można czytać na tablecie tabloida i taka nowoczesność to się nawet psu na budę nie zda. Facebooki i Twittery też jeszcze niczego nie gwarantują, a Nasza-Klasa to już kompletne muzeum. Nowoczesność to jest zestaw światłych poglądów, z którymi się obnosimy. Najważniejsze jest jednak, by aktywnie dawać odpór ciemnogrodowi, ostentacyjnie nim pogardzając i wyszydzając go. Osoby gorzej wykształcone, starsze czy zwyczajnie biedne, a do tego z małych miast trzeba traktować z góry.

I tu pojawia się pytanie, skąd czerpać wiedzę, jakie są aktualnie trendy, bo te zmieniają się czasem w sposób zaskakujący i wieczorem można być nie na czasie, choć rano się było. To jest proste, wystarczy wykuwać na pałę porcje przekazów dnia i można ruszać na podbój salonów, ubolewając, że się nie jest poczętym in vitro, a na zaczepki dupków w stylu „Jak się rozpadnie związek lesbijski, to której matce sąd przyzna prawo do adoptowanych dzieci?” reagować spojrzeniami pełnymi wyższości, które wyćwiczyło się przed lustrem, stojąc na taborecie. Osoby nowoczesne nie bywają samotne.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO