Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Pointa, please!

Piotr Zaremba

Zakończenie bywa rozczarowaniem albo największym atutem filmu. A czasem… go po prostu nie ma. Wiwat HBO!

Sugestywny „Raport mniejszości” Spielberga był położony przez lukrowany finał. Z kolei M. Night Shyamalan to człowiek o bogatej wyobraźni, ale i jego „Szósty zmysł” oraz „Osada” – filmy, które nazywam „soft horrors” – niezwykłe były najbardziej przez to, jak zaskakująco się kończą.

Tylko że w takich przypadkach zagraża a to zmanierowany recenzent, a to nielojalny przyjaciel…

W familijnym polskim serialu „Rodzinka”, gdy wszyscy chcą obejrzeć na wideo „Szósty zmysł”, najmłodsza latorośl jednym zdaniem obnaża znaną tylko sobie pointę. Rodzinie opadają ręce.

Mnie fascynują zakończenia horrorów czy thrillerów klasy B, w których bohaterowie unikają niebezpieczeństw i ostatecznie zostają w pomieszczeniach pełnych trupów i innych nieporządków. Dopiero teraz, na zdrowy rozum, zaczyna się najgorszy koszmar. Muszą wyjaśnić światu,  zwłaszcza policji, co się stało. Twórcy scenariusza wiedzą, że to niemożliwe. Więc… rozstają się z widzem.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej