Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Nękanie z „miłości”

Dostawali dziesiątki SMS-ów i e-maili. Gdy odrzucili zaloty, wzbudzili nienawiść. Byli śledzeni, osaczani – grożono im nawet śmiercią. Zostali ofiarami stalkingu

Janina Blikowska, Marek Kozubal

Adam Sidorowicz, przystojny lekarz, specjalista chirurgii estetycznej, tylko dziesięć minut widział pacjentkę. Potem przez trzy i pół roku był nękany przez nią telefonami i obraźliwymi wpisami w Internecie.

„Ofiarą będziesz w czarnym worku”, „niedługo zamknę ci wieko”, „jeśli będzie trzeba, to cię ukatrupię” – to najdelikatniejsze sformułowania, jakimi określany był chirurg – wynika z aktu oskarżenia.  

Na różnych forach internetowych bezpodstawnie był oskarżany o łapówkarstwo, molestowanie kobiet, a nawet zabójstwa pacjentów. Wściekła pacjentka nazywała go „lekarską przekupną szmatą”, „konowałem”, „rzeźnickim bydłem”, „kacapską szują”.

– Wpisy dotyczące lekarza pojawiły się m.in. na stronie internetowej dotyczącej bydła – wspomina Rafał Rogalski, pełnomocnik lekarza. W sieci widniał prywatny numer telefonu doktora. Lekarz dostawał też zdjęcia pornograficzne, m.in. narządów rodnych kobiety.

Mężczyzna znajdował obraźliwe wpisy na swoim profilu na portalu społecznościowym, dostawał obelżywe SMS-y i e-maile. W skrzynce pocztowej znalazł też kartkę, na której narysowany był krzyż oraz widniał napis „Jezus”.

– To był horror – przyznaje Adam Sidorowicz.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?